دومین جلسه پذیرش مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) کنگان برگزار گردید .

پذیرش با درست ترین راهکار ها

شناسه خبر : 104528

1399/12/10

تعداد بازدید : 35

مدیر مدرسه علمیه خواهران کنگان در جلسه ی راه های پذیرش ورودی های سال تحصیلی 1400 مدرسه علمیه خواهران کنگان گفت :مبلغین برای جذب درست ترین راهکار انتخاب کنند .
 
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) جلسه ی هم اندیشی در جهت بررسی  راه های پذیرش سال  تحصیلی ۱۴۰۱‐۱۴۰۰  با حضور  مدیر و اساتید و طلاب در سالن اجتماعات  این مدرسه  برگزار گردید . 
 
سیده زهرا موسوی مدیر مدرسه علمیه خواهران کنگان در خصوص  چگونگی پذیرش سال تحصیلی ۱۴۰۰ بیان کرد : حضور فعال یک زن در اجتماع و ادامه تحصیل او طبیعتا سختی‌هایی به همراه دارد،اما  یک زن با الگو گرفتن  از  زندگی حضرت زهرا (س) که تمام وظایف خود را با مدیریت و توانایی بالا،به بهترین شکل ممکن انجام می‌دادند ،  می تواند در اجتماع حضور فعال داشته باشد . 
 
موسوی  گفت : دراین راه باید ازامکانات و مزیت‌های مدرسه  را برای دیگران بیان کرد،مانند برگزاری  جلسات مشاوره‌ رایگان وبرگزاری کلاسهای پر محتوا برای افزایش مهارتهای طلاب و...که این درست ترین راهکار  های است که برای امر تبلیغ می توان به کار  گرفت . 
  
سمیه بحرینی معاون آموزشی در ادامه افزود: برخی از افردا به اشتباه،تصور میکنند ورود به حوزه محدودیتهای  به همراه دارد. اما حوزه های  علمیه هیچ محدودیتی ندارند،جز اجرای احکام اسلامی و رعایت موازین شرعی.مانند برخورد و پوشش مناسب و به دور از جلب توجه،در برابر نامحرم.که باید این مساله برای مردم تبیین شود. 
 
معاون آموزشی اظهار کرد:برای اثرگذاری تبلیغ وجذب پذیرش باید مبلغین  به مواردی از جمله   خودسازی و آگاهی  بپردازند ، زیرا ممکن است  برخی از صفات منفی باعث  شود که دید اطرافیان نسبت به حوزه  های علمیه  تغییر کند ، و  سطح آگاهی خودرا  بالا برده تا با استدلال بتوانند پاسخگوی شبهات افراد جامعه باشند .  
 
  عصمت فاطمی استاد مدرسه علمیه خواهران کنگان  با اشاره به بیاناتی از رهبر معظم انقلاب-مد ضله العالی- فرمودند که بانوان باید در خانه کیفیت حضور خود را بالا ببرند.تا حضور کمتر آنها در خانه به دلیل‌ فعالیتهای مثبت اجتماعی، به وظایف آنها در خانواده لطمه نزند،گفت : اساتید و طلبه‌های موفق زیادی هستند که به دلیل حضور کیفی در خانه،وظایف همسری و مادری خود را به بهترین شکل انجام داده‌اند. 
در زمینه جذب باید به نکاتی توجه کرد .از جمله: 
۱.شناسایی افراد مستعد برای طلبه شدن،در اطرافیان و آشنایان 
۲.توضیح و تبیین فرصتهای شغلی طلبگی.مانند:دبیری،مشاوره،وکالت و قضاوت و... 
۳.استفاده از فرصتهای فضای مجازی 
۴.داشتن انسجام،سیر منطقی و حفظ عزتمندی حوزه علمیه در راه جذب
 
در پایان طلاب حاضر دراین جلسه هر کدام  راهکارهایی بیان کردند و پیشنهاد داده شد که جلسات به صورت حضوری و مستمر باشد .