پیام آیت الله مکارم شیرازی به مراسم افتتاح 42 مرکز آموزشی وکلنگ زنی 42 مرکز آموزشی حوزه های علمیه خواهران

حوزه های علمیه خواهران شجره طیبه هستند .

شناسه خبر : 104706

1399/12/13

تعداد بازدید : 24

آیت الله مکارم شیرازی در مراسم افتتاح 42پروژه عمرانی وگلنگ زنی حوزه های خواهران به مناسبت سالگرد تاسیس حوزه های علمیه خواهران بیان کرد : حوزه های علمیه خواهران شجره طیبه که شاخه های آن به آسمان کشیده شده است .به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)  ،مراسم افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۴۲ پروژه دیگر به مناسبت بیست وپنجمین سالروز تاسیس مدرسه علمیه خواهران  با حضور موسس های علمیه خواهران حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی ، مدیر مدرسه علمیه علی بن ابیطالب (ع) ،  هیئت امنا،مدیر مدرسه علمیه خواهران کنگان سیده زهرا موسوی معاونین واساتید مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) پیش از ظهر ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ در سالن آیت الله شرعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به صورت  اسکایپ  برگزارشد.

دراین مراسم آیت الله مکارم شیرازی در خصوص  نعمت های بزرگ خداوند بیان کردند: در سایه نعمت انقلاب، نعمت های بسیاری عائد شد. خود انقلاب نعمت متنی ولیکن در حاشیه انقلاب هم نعمت های جنبی زیادی بود از جمله همین تحصیل دختران و زنان است .

وی افزود: قبل از انقلاب حوزه های علمیه منحصر به نوجوانان و جوانان و مردان بود، ولی بعد از انقلاب با اشاره امام راحل(ره) حوزه علمیه دختران برای اولین بار  تأسیس شد، اما  برا ساس  قرآن که می فرماید : «کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِی السَّماءِ، تُؤْتِی أُکُلَها کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّها» این شجره طیبه  که اساس آن محکم است شاخه های ان در آسمان کشیده شده است .
براین اساس اسلام منحصر به مردان نیست، دین مردان و زنان است و  اشاره های مکرر بر موقعیت زنان در جامعه اسلامی دارد. وقتی ما نقش حضرت فاطمه زهرا(س) و زینب کبری(س) را در پیشرفت اسلام و مبارزه با دشمنان اسلام می بینیم و آن سخنرانی ها و خطابه ها، می فهمیم که موقعیت زنان در اسلام موقعیت مهمی می باشد

در ادامه آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۴۲ پروژه دیگر که امروز با توجه به کمبود بودجه، امکانات محدود، شرایط تحریم و محدودیت های متعدد اتفاق افتاده، بسیار حرکت مهم و بابرکتی است و نشان از تلاش های فراوان مجموعه حوزه های علمیه خواهران دارد.
او افزود: این امکانات و تلاش ها باید طلاب را به سمت تعالی حرکت دهد و روز به روز آنها را در مسیر کمال و پیشرفت به جلو براند تا بتوانند تأثیرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشند و با کمترین کاستی و مشکلات مشغول به علم اندوزی و تحصیل و تألیف شوند.

در بخش بعدی مراسم  حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی ضمن تشکر و سپاس از برگزارکنندگان برنامه و گزارشی از زیر ساخت ها ،در ادامه اعضای جدید هیئت امنا معرفی کرده و در خصوص فعالیت های  هرکدام از اعضا  بیان کرد : هرکدام از اعضا در رشته های مختلف  تخصص  وفعالیت دارند،  مانند پزشکی که این  افراد  پل ارتباطی بین جامعه پزشکی است که از این طریق نه تنها به حوزه های علمیه  بلکه  بتوانیم به  تمام مومنین خدمت رسانی کنیم .


حجت الاسلام والمسلمین محمودی با اشاره به همکاری هیئت امنا  در پروژه  استاد سرا  برای خدمت رسانی بیشتر گفت :  هیئت امنا با شناسایی خیرین می تواندبه  ارزش های  بالنده که منشا خیر برای امت اسلامی است دست یابند.
 
درپایان از خیرین تقدیر وتشکر به عمل آمد.